خلیج همیشگی فارس این بار در کتاب

خلیج همیشگی فارس این بار در کتاب "موج‌ها و کوسه‌های خلیج‌فارس"

این کتاب که در 208 صفحه و در قطع رقعی  به چاپ رسیده است داستانی است که با محوریت نبردهای نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسداران در سال‌های دفاع مقدس توسط نویسنده توانا محمدعلی گودینی نوشته شده است.

در داستان این رمان جنگ‌های دریایی صورت گرفته در خلیج فارس از زمان حادثه غرق شدن ناوچه پیکان تا نبردهای صورت گرفته در روزهای پایانی دفاع مقدس مورد توجه قرار گرفته است.

 

«موج‌ها و کوسه‌های خلیج فارس» از دو بخش با عناوین عرشه و عمق تشکیل شده است. در بخش عرشه داستان به حضور گروهی از دانشجویان بر عرشه یک کشتی جنگی می‌پردازد که جمعی از تکاوران نیوی دریایی برای آنها به بازگویی خاطراتشان از دفاع مقدس می‌پردازند و این بازگویی فضا را برای ترسیم صحنه‌های نبرد فراهم می‌کند. البته این نوع از روایت به دلیل اینکه امکان روایت مستقیم وجود نداشت، انتخاب شده و طبیعی است که شخصیت‌های حاضر در آن نیز تخیلی هستند، اما بر مبنای واقعیت‌ها و خاطرات واقعی ساخته شده‌اند. در بخش دوم از این کتاب با عنوان عمق نیز صحنه‌هایی استعاری خلق شده است. در این بخش مخاطب شاهد کوسه‌هایی با سرهای قرمز است که در آب‌های خلیج فارس به کشتی‌های مهاجم غربی و آمریکایی حمله می‌کنند و این کوسه‌ها استعاره‌ای از خون شهدایی است که در نبردهای دریایی ریخته شده است.

در این رمان و به طور عمد بیش از 300 بار نام خلیج فارس تکرار شده تا به نوعی تاکیدی بر حقانیت نام خلیج فارس نیز باشد

 

علاقمندان جهت خرید این کتاب به سایت hypersian.ir  مراجعه و یا با شماره 66157338 (021) تماس بگیرند.

 

کلیه حقوق این سامانه متعلق به موسسه فرهنگی و هنری سیب سرخ نیکان می باشد